Digitální vysílání DVB-T

Pozemní digitální vysílání, jež se označuje zkratkou DVB-T nově potom DVB-T2 (H.265/HEVC), je systém televizního signálu, který postupně nahradil klasické analogové vysílání.

Klasickým způsobem již televizi sledovat nemůžete

Úplné analogové vysílání bylo vypnuto v roce 2011 pro Českou republiku a v následujícím roce pak v Evropě. To znamená, že pokud i nadále chcete sledovat televizní vysílání, je potřeba si pořídit kompletní vybavení k tomu uzpůsobené.

Proč pozemní vysílání?

Zkratka DVB-T znamená „digital video broadcastingterrestrial“, což ve volném překladu znamená zemské či pozemní digitální vysílání. Pozemní proto, že signál je přijímán pomocí pevně ukotvených vysílačů a ne z antény družice, jako je tomu u satelitního vysílání.

Jak přijímat pozemní vysílání?

Existuje několik možností, jak z analogového vysílání přejít na digitální. Nejčastější variantou, kterou lidé volí, je přijímač set-top box, anebo pak moderní televizor s digitálním tunerem.

Výhodou prvního jmenovaného je především to, že stačí zakoupit potřebný set-top box a lze jej připojit i na starší televizory. Lidé tak nemusí vynaložit velké finanční částky a pohodlně přejít z analogového vysílání na digitální.

I pro ty, kdo nemají televizor

Zejména mladí studenti, kteří bydlí na privátech, většinou televizi ve svých prozatímních obydlích nemají, ale to neznamená, že jsou zcela zbaveni možnosti digitálního televizního příjmu. Postačí vlastnit počítač či notebook a pořídit si nezbytnou DVB-T kartu nebo USB modul.

Instalace pro vaše pohodlí

Aby váš příjem digitálního vysílání nebyl ničím narušen, provedeme kompletní montáž i realizaci všech potřebných úkonů k zapojení set-top boxu i naladění signálu. Často lidé tuto činnost podceňují a sami vlastními silami provádí instalaci, která však má nedostatky, a tak jsou ochuzeni o bezproblémový příjem vysílání. Nechte tuto realizaci na nás a budete mít zaručenou nejvyšší možnou kvalitu při sledování oblíbeného pořadu.

Nejvíce používané produkty


Televizní anténa HD pro příjem signálu DVB-T


Televize 3D SMART LED, úhlopříčka 116 cm, 16:9, 1920x1080, 200Hz, HD DVB-T/C, 4x HDMI, SCART, 3xUSB


Domovní zesilovač pro zlepšení příjmu DVB-T

=